הכנת והגשת הצהרות הון

דוח הצהרת הון הוא דוח שמאגד את כל הנכסים שיש ברשות הנישום ואת כל ההתחייבות כולל צירוף של המסמכים השונים

 דוגמאות לנכסים שצריך לדווח עליהם בהצהרת הון :

  1. נכסי המקרקעין –כל דירה, מגרש, חנות, נכס שקיבלתם בירושה, או כל נכס נדל"ן אחר שקיים בבעלותכם.
  2. רכוש – כל כלי רכב שקניתם, תכשיטים וכו'.
  3. הון עצמי – כל הכסף שיש לכם שלא מהכנסות העסק, זה מתייחס גם לכל הקרנות והביטוחים שלכם – תוכניות חיסכון בבנק, קופות גמל, קרנות השתלמות וכו'.
  4. ההתחייבויות-הלוואות, כרטיסי אשראי, משכנתאות. גם אלו שאתם חייבים להם וגם מי שחייב לכם.

 

מטרת הצהרת הון

המטרה של הגשת הצהרת ההון היא בקרה של רשויות המס על הדוחות הכספיים שהגשתם, ובדיקה שאכן הגדלתם את הנכסים שלכם בין תקופות המס בהתאמה לדוחות השנתיים, שהגשתם בהם כללתם את כלל ההכנסות.

  • למילוי הצהרת ההון חשיבות רבה במתן כלים למפקח לאמוד האם כלל ההכנסות והרכוש דווחו.
  • ישנם עקרונות שעל פיהם פועלים במילוי ההצהרה וההסברים לה, כגון עיקרון העלות, ויש חשיבות גדולה למיקומם וסכומים של רכוש והתחייבויות מסוימים (לדוגמא: במידה וקיבלתם דירה בירושה צריך לרשום את עלות הדירה במחיר אפס) . טעות רישומית של סכומים מסויימים יכולה להביא לתוצאות מביכות של דרישה לתשלומי מס גבוהים או לבעיות מיסויות מול רשויות המס, על כן יש להיות בקיאים בעקרונות שנקבעו בפרקטיקה ובפסיקה
  • חשיבות מכרעת יש לבדיקת הצהרות הון ומה שקורה בין 2 הצהרות הון, הסברים להכנסות ולהוצאות, רווחים/הפסדים, היות שהסברים אלו, במידה שיהיו משכנעים ונתמכים במסמכים מבססים, יוכלו למנוע דרישות מס גדולות.
  • קיומם של הפרשי הון לא מוסברים, ישליך על דרישות מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי וקנסות, ולכן יש לוודא כי הצהרת ההון מוסברת על ידי מידע קונקרטי, שמושתת על הסברים וראיות מוצקים ומשכנעים.
  • בזכות העובדה שאנו מגישים הצהרות הון לפי הנחיות רשויות המס, מקפידים על שלימות המידע והנתונים ועריכתם, יש.אחוז גבוה מאוד של תיקים בו הסברינו מתקבלים.

במידה ונדרשתם להגיש דוח שנתי או הצהרת הון – אנו ממליצים לא לחכות ובטח לא להתעלם.

במידה שנדרשתם לטופס צרו איתנו קשר כדי שנוכל להגיש את הדוחות השנתיים והצהרת הון שלכם בצורה המקצועית והמיטיבה ביותר.

דילוג לתוכן