החזרי מס לשכירים

האם יש לנו דרך להפחית את נטל המס גם לשכירים? בוודאי !

אנו חרטנו על דגלינו לוודא שכל אדם עובד שכיר או עצמאי לא ישלם מס מיותר וההתמחות שלנו היא הפחתת נטל המס.

אפשרות החזר מס הכנסה פתוחה בפני כל עובד– שכיר או עצמאי. מרבית השכירים נמנעים מלממש את זכותם לבקשת החזר מס הכנסה ולקבל סכומים שנגבו מהם לפי מדרגות מס גבוהות ממדרגת המס האמיתית שלהם אבל חשוב לדעת שניתן להגיד בקשה להחזר תשלום מס ששולם עד 6 שנים אחורה.

קצת הסבר :

בשל שיטת חישוב המס בישראל, מדרגת המס שנקבעות לפי גובה ההכנסה השנתית  (אחוז המס שנשלם מהמשכורת) אך מס הכנסה עצמו נגבה מידי חודש ולא פעם בשנה.

כאשר גובים תשלום מס מידי חודש, הבעיה היא שמס הכנסה אינו יכול לדעת באמצע השנה מה תהיה המשכורת השנתית הכוללת, ולכן הוא מחשב את מדרגת המס לכל חודש בפני עצמו. אם חודש אחד הרווחתם מעט – מדרגת המס וסכום המס הנגבה יהיו נמוכים. אם בחודש הבא הרווחתם יותר – מדרגת המס תקפוץ גם היא.

איך תזהו אם מס הכנסה גבה מכם יותר מידי?

כדאי מאד לבדוק אם אתם זכאים להחזר מס. למעשה, עצם העובדה שאתם שכירים היא סיבה מספיק טובה לבדוק אם המשכורת שלכם ספגה גביית יתר.

ישנם מספר נתונים חשובים שכדאי שתדעו:

» אם אתם שכירים ואתם עונים על אחד הקריטריונים לעיל – סביר מאוד להניח שמגע לכם החזר מס.

» אתם עבדת מאוד קשה – ותוגמלתם בהתאם ואף הרווחתם יותר, משמע ששילמתם יותר מס הכנסה באותו החודש. האם לא כדאי שנבדוק אם מגיע לכם החזר?.

» גובה ההחזר שאתם זכאי לקבל יכול להגיע לאלפי שקלים בשנה ועד 6 שנים אחורה. תחשבו כמה כסף תוכלו לקבל חזרה.

אם אתם עונים על אחד הקריטריונים לעיל או במידה ונראה לכם ששילמתם מס ביתר, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו על מנת שנערוך בדיקה מקיפה האם מגיע לכם החזרי מס.
דילוג לתוכן