החזרי מס שבח

מס שבח הינו מס שנגבה כתוצאה ממכירת נכס ומס השבח מייצג את הפער בין מחיר הדירה שנקנתה לבין מחיר המכירה.

בישראל נערכים מידי שנה כ 25,000 עסקאות של מקרקעין ותשלומי המס שבח עומדים על 2 מילארד שח בקירוב.

רוב האנשים משלמים את המס שהם נדרשים לשלם מבלי לדעת שעומדים לזכותם אפשריות ומגוונות להפחתת נטל המס, וחבל, מאחר שמדובר בין עשרות אלפי שקלים לבין מאות אלפי שקלים שמשולמים ביתר.

העלאת שווי של נכס החייבת במס שבח מתרחשת במספר מצבים, חלקם פסיביים, עליהם יש לנו פחות שליטה, כגון עליית מחירי הדיור בארץ, וחלקם אקטיביים כגון שיפוץ יזום של הנכס. עם זאת, עד שנת 2014 מרביתם של מוכרי הדירות כלל לא שילמו מס שבח. למעשה, היקף הפטורים הרחב שהיה קיים עד אז, אפשר מכירה של דירה בכל ארבע שנים עם פטור מלא ממס.

לאחר כניסתה לתוקף של רפורמת תקנות מס השבח, וכתוצאה ממנה, הגדלת המורכבות בחישוב שיעור השבח, הפכו רוב הישראלים חייבים בתשלום מס שבח בעת מכירת נכס.

לכן לקראת מכירה של נכס, חשוב לבצע בדיקה בעזרת יועץ מס מומחה בתחום המקרקעין המכיר את החוק לפני ולפנים, בכדי לברר האם קיימת זכאות לפטור או להפחתה במס השבח, וכיצד לממש זכאויות אלו.

 כמו כן מומלץ מאוד להתייעץ איתנו במיוחד כאשר הנכס שנמכר הוא של בעל עסק מאחר וקיימות הטבות מיסוייות הקשורות לתשלומי המס של בעל העסק על רווחיו בעסקו.

משרד יועץ מיסוי מקרקעין דניאל יוסבאשוילי הוא משרד יחיד מסוגו המציע מענה הוליסטי כולל בתחום הפיננסים והמקרקעין, בדגש על מס שבח מקרקעין ומס רכישה .

חשוב לדעת שניתן לטפל בהחזרים עד 7 שנים אחרונה, ובמיוחד לבעלי עסקים שחייבים  לקחת בחשבון במסגרת תשלומי המס שלהם כעצמאיים ובעלי חברות, גם פעולות הקשורות למס שבח, היות שמס השבח הינו מקדמה ע"ח המס הכללי. ההתחשבנות תוך כדי השנה, מהווה כר נרחב לתכנוני מס לגיטימיים. למצער, רק מיעוט המייצגים, יועצי המס ורואי החשבון, בקיאים ומנוסים בחוקי מיסוי מקרקעין באופן מעמיק.

כחלק מהשירות שאנחנו נותנים בתחום החזרי מס שבח לכל נישום, אנו מבצעים סימולציות רבות של תשלומי מס על מנת שנוכל לבחון על פני כמה שנים עדיף וחסכוני יותר לפרוס את תשלום המס.

היכרותו המעמיקה של המשרד עם חוקי המס מעניקה לו ראייה רחבה של האפשרויות העומדות להפחתת נטל המס בפני הלקוח כגון :

בתהליך החזרי מס השבח אנחנו ניקח את הפרמטרים הרלוונטים למקרה שלכם ונפחית את נטל המס במידת האפשר.

הודות לוותק ולניסיון הרב אנחנו במשרד ייעוץ מיסוי מקרקעין דניאל יוסבאשוילי, מסוגלים לספק מענה לחברות ועסקים בכל סדר גודל, ומסייעים ללקוחותינו בשני רבדים:

בפן הסובייקטיבי; בכל הנוגע למוכר או לקונה עצמם, כמו למשל הכללת פעולות הקשורות למס שבח במסגרת תשלומי המס של העסק קבלת הטבות מס מכלוליות.

בפן האובייקטיבי; בכל הנוגע לעסקה עצמה ואומדן החיסכון המקסימלי אליו אפשר להגיע בתשלומי המס של העסק תוך תכנון שיפחית את מס השבח העתידי.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, ולהפחית את נטל המס, מאחר שרק גורם מקצועי בעל ידע נרחב יוכל לעזור לכם לשלם הרבה פחות מיסים.

 

דילוג לתוכן